Šéf protimafiánského útvaru čelí diskreditační kampani  Email
Napsal uživatel Petr Kulík   
Úterý, 23 Srpen 2011 12:05

 

Česká politická kriminalita nezná mezí. Je to opravdu trapné a velmi smutné sledovat ubohosti českých politických kriminálníků, kteří udělají vše, aby si zachránili kůži. Politická špína bije do očí tak markantně, že není divu, že většina českého národa je naštvaná, frustrovaná a nebo dokonce už flegmatická. Bohužel obyčejní lidé obrací svůj vztek a frustraci jeden proti druhému, místo aby otevřeli oči a uviděli zdroj a příčinu. Ptáte se proč je tak těžké vyčistit korupci a nalézt viníky ? Protože chapadla korupční mafie sahají velmi daleko a velmi hluboko. Nejhorší situace je ale v celém soudním systému jak o tom píší mnohá alternativní média, která se nebojí psát pravdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ředitele policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachtu se kdosi pokusil veřejně zdiskreditovat. Použil na to falešný Šlachtův profil na sociální síti Facebook.

 

 

Sám Šlachta nevylučuje, že nynější již třetí, ale tentokrát velmi profesionální pokus o jeho pošpinění na Facebooku souvisí s nedávným zátahem ÚOOZ a inspekce proti brněnskému policejnímu gangu, který je podezřelý z mnohaletého vydírání podnikatelů. Policie profil nechala v pondělí zablokovat.

 

Mezi domnělými přáteli falešného Šlachty totiž figurovala i jména některých důležitých svědků v brněnské kauze. A navíc autor stránky označující se za šéfa protimafiánské jednotky v jednom z příspěvku jmenovitě zkritizoval práci ostravského státního zástupce Martina Brzobohatého, který případ policejních zločinců skutečně dozoruje.

 

„Bylo to hodně profesionální, používali tam policejní mluvu, oficiální znaky ÚOOZ a jednoznačně to šlo z prostředí zločinu. Svědčí o tom i fakt, že se na ten profil přihlásili i lidi, kteří si mysleli, že jde o mě, mimo jiné i někteří moji skuteční někdejší spolužáci a přátelé, kteří tam pak dávají své osobní údaje,“ řekl Právu Šlachta.

 

Zatáhli do toho i rodinu

O závažnosti současného útoku na jeho osobu prý hovoří i fakt, že jeho bratrovi dokonce přišla z e-mailové adresy, přes kterou byl falešný profil vytvořen, skutečná fotografie jeho syna, tedy Šlachtova synovce.

 

„To už není žádná legrace, když je celá moje rodina vylekaná. Nějak se ty útoky na mě stupňují, přibylo i anonymů, které jsem dostal. Snaží se mě nahnat proti všem, když na tom profilu mým jménem kritizovali i ministra vnitra Jana Kubiceho. Je to jednoznačně pokus o mou diskreditaci,“ podotkl Šlachta.

 

Teď prý čeká, jaký další útok na něj se zase objeví. „Třeba ze mě udělají pedofila nebo vymyslí nějakou jinou sprosťárnu. Asi jsme rýpli tam, kam jsme neměli,“ naznačil ředitel ÚOOZ, že útok mohl být pomstou za některou z razií jeho útvaru.

 

Šlachta si založil profil, ale lidé mají psát policii

Doplnil, že po autorovi falešného profilu už pátrají specialisté na počítačovou kriminalitu z policejního prezidia.

 

Z důvodu, aby propříště předešel dalším pokusům o vytvoření svého falešného profilu, Šlachta nechal zřídit na Facebooku svůj skutečný oficiální profil, který však podle něj nebude sloužit ke komunikaci s veřejností. Lidé se tak mají nadále obracet na kontakty zveřejněné na stránkách policie.

Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/242540-sef-protimafianskeho-utvaru-celi-diskreditacni-kampani.html

Aktualizováno Úterý, 23 Srpen 2011 12:41