Politická špína - Exekutorská mafie  Email
Napsal uživatel Petr Kulík   
Pátek, 23 Září 2011 09:36

Politická a hospodářská mafie v ČR si vytvářela a vytváří zákony pro vzájemnou podporu politiku a jejich hospodářských mafiánských kolegů. Jedním z příkladů je exekutorská mafie, která je namířená proti obyčejným slušným občanů. Pokud se provalí, že některý z politiků vytuneloval díky svým kamarádíčkům stamilionové částky, nejenže se toto neřeší a nebo neúměrně dlouho, ale exekutoři jsou na ně krátcí, kvůli poslanecké imunitě. Zato si exekutoři smlsnou na obyčejných pracujících lidech, protože jejich političtí kamarádi jim udělali tak skvělé zákony, že exekutorské pravomoce vypadaji jako pravomoce zloděje nejhoršího rázu. Dlužíte částku 10 Kč, nikdo Vám to nedá vědět a po 3 letech po Vás chce exekutor třeba 12000 Kč a ještě si exekutor účtuje královské zpropitné za svou rádoby-práci, kdy se odměna pohybuje průměrně kolem 400 Kč za minutu, jen proto, že exekutor zvedne telefon a nebo podepíše nějaký papír, který mu připravila sekretářka. Zastavíme tuto mafiánskou chátru ?

 

 

 

 

 

 

 

 

STOP SOUKROMÝM EXEKUTORŮM V ČR !


Místo konání: Praha, Úřad vlády ČR nábřeží Edvarda Beneše 4 
Začátek události: 17.11. 2011, 12: 00 
Internetové stránky: http://https://www.facebook.com/groups/258890107463993/
Dne 17. listopadu 2011 ve 12:00 hodin se před Úřadem vlády ČR v Praze na nábřeží Edvarda Beneše 4, shromáždí všichni odpůrci soukromých exekutorů v ČR a budou požadovat nový zákon o exekutorech a zřízení jednotného státního neziskového Exekutorského úřadu České republiky. Všechny dosavadní exekuce budou zastaveny! Pokud ne, budou každé pondělí od 12:00 do 13:00 probíhat demonstrace na témže místě a v celé ČR současně před radnicemi ve všech krajských městech. Vládě bude předložena petice, jejíž text bude zveřejněn ke stažení a tisku na Facebooku. Bez násilí a zákonnou cestou chceme dosáhnout tojo, aby v ČR platily stejné zákony, jako v celé EU a aby nikdo neparazitoval na platební neschopnosti občanů ČR.
Přátelé,dovolte mi jen jednu připomínku,kterou jsem už psal na FB.Soudní exekutor,tedy soudní vymáhábní pohledávek je bezzubé.Soudní exekutoři nemají zájem o rychlé řešení.Mají zajištěn plat stálý,takže NEJSOU ničím motivováni.Mám s tím zkušenost,kdy jsem v roce 1996 vymáhal podledávku.Trvalo to 6 let a NIC.Pak jsem to dal soukromému exekutorovi a měl jsem hotové peníze za 3 měsíce.Ano,nespletl jsem se,za 3 měsíce.Je třeba pouze pár věcí.Změnit zákon o soukromých soudních exekutorech: Musí zmizet slovo "domnívá se",musí se povinně uplatňovat § 68 zákona 286/2009 Sb ve 3.odstavci,držitel paragonu k movité věci MUSÍ být brán jako majitel této věci,exekutor MUSÍ být postižitelný (zodpovídá za jednání svých zaměstnanců),musí dodržovat lhůty dle zákona a vymáhat může,tedy vstoupit do soukromých objektů POUZE s platebním rozkazem,nebo rozhodnutím soudu o platné pohledávce,včetně pověření soudu k provedení exekuce a to POUZE za účasti buď MP,nebo PČR,nebo nezávislé osoby,která nemá absoulutní žádný rodinný vztah s exekuovanou osobou.A další věci,ale to je na dlouho.Musí zmizet tzv,rozhodčí doložky,ecekutorské zápisy a jní hovadiny.Musí se nařídit úpravy jakýchkoliv smluv tak,aby byly srozumitelné v detailech.A mnoho dalších.

Další komentáře:
Dlužníci se v téhle zemi generují záměrně i bordelem: V souvislosti s dlouhodbým nepobýváním v ČR jsem se před čtyřmi lety odhlásil (řádně na jejich pobočce a na jejich formuláři) ze spárů VZP, letos v květnu mne "oslovil" exekutor, že dlužím VZP a jemu cca 70.000 CZK za neplacení pojistného. Argumentoval jsem, že jsem odhlášen, jenže jsem neměl žádný důkaz, formulář k odhlášení neměl žádnou kopii, žádné potvrzení jsem nedostal. Zaplatil jsem "dluh", nechal se znovu odhlásit a pořídit si o tom od nich potvrzení. Po čtrnácti dnech se ozval další exekutor zastupující VZP a chtěl další peníze. Předchozí dluh byl totiž vypočítán jen do dubna 2010. Od května 2010 do dubna 2011 bylo nějaké jiné zúčtovací období a to vymáhal někdo jiný. Znovu jsem zaplatil jak dluh tak poplatek exekutorovi. Při řešení prvého dluhu mne nikdo na VZP neinformoval, že tam jsou dluhy dva, rozdělené mezi dvě různé exekutorské kanceláře. Rozhodně nejsem člověk, který by nějaké platby zanedbával a to, že VZP ten odhlašovací formulář někde ztratila a pak tvrdila, že nikdy neexistoval považuji za záměrné generování dlužníků, ale nejde jim to nijak dokázat, je to tvrzení proti tvrzení a oni jsou silnější...
P.S.: Co mne krom toho, že jsem to musel zaplatit štve nejvíc jsou dvě věci: 1) Že mi nedokázali rozumně vysvětlit, proč mne nekontaktovali po dvou či třech měsících "neplacení", ale až po několika letech a přitom k tomu kontaktu pak použili e-mailovou adresu, kterou měla celou dobu VZP k dispozici a předala ji i těm exekutorům - tedy proč ten dluh nechali vyšplhat do takové výšky, nemohu jinak než to považovat za záměr. 2) jakým způsobem se se mnou v počátku "pokoušeli" jednat = nátlak a hrubost od chvíle, kdy jsem se snažil od nich získat informace jak k tomu dluhu vlasně dospěli... Celkem po této zkušenosti chápu, že vznětlivější lidé mají sklon exekutorům a spol. nějak ublížit...

Exekutoři si na dětské černé pasažéry rádi počkají, pokuta pak notně naroste

Třináctileté dítě, které se dopustí vraždy nebo loupeže, za to není podle českých zákonů trestně zodpovědné. Pokud ale třináctiletý školák nemá jízdenku v městské hromadné dopravě, je chycen revizorem a nezaplatí pokutu za černou jízdu, vystavuje se trestu i po několika letech.

Exekutor si totiž několik let rád počká a bývalého černého pasažéra, který na vše už většinou dávno zapomněl, může čekat nemilé překvapení.

„Exekutor si počká i několik let, než má dlužník zaměstnání nebo peníze z jiných zdrojů, a pak peníze začne vymáhat,“ potvrdil Právu exekutor zabývající se vymáháním pokut od neplatičů v městské dopravě, který si nepřál být jmenován.

Na původní pokutu se ovšem mezitím nabalují penále a soudní poplatky, takže obnos roste geometrickou řadou.

Možná, že se ale brzy dočkáme změny. Že jde o živé téma, potvrdila bouřlivá diskuse na téma černých jízd dětí a následných exekucí, kterou vyvolal článek Práva o případu devatenáctiletého Denise, který za své černé jízdy od 13 let dluží už milión a půl. [celá zpráva]

Ministerstvo spravedlnosti chce dokonce změnit stávající právní úpravu.

Podobné záležitosti v demokratických zemích na západ od našich hranic vůbec neexistují.čtenářka Práva

„Jev, který ministerstvo v souvislosti s vymáháním pokut za jízdu načerno považuje za nežádoucí, je nepoměr mezi samotnou a často bagatelní vymáhanou částkou a náklady exekuce. Změnu plánujeme v nejbližší době představit,“ sdělila Právu mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Palečková.

Denisův příběh vyvolal i reakci čtenářů. „Mohu vás ujistit, že podobné záležitosti v demokratických zemích na západ od našich hranic vůbec neexistují. Žiji tam posledních jedenáct let a přesvědčila jsem se o tom. Není myslitelné, aby za škodu v řádech korun byl člověk po čase nucen zaplatit 10 000 korun,“ napsala Práva po přečtení článku Barbora Knobloch, žijící ve Spojených státech.

Exekuci lze nařídit do 10 let

Podle stávajícího zákona plyne z černé jízdy v MHD závazkový vztah zaplatit jízdné, a týká se to i dětí. „Děti jsou v těchto případech odpovědné za své jednání, což se promítá i do následných procesů úkonů civilního a správního práva,“ vysvětluje mluvčí Palečková.

Také exekuce se přitom týká vždy dítěte, nikoli jeho právního zástupce. „Exekuční titul u nezaplacených pokut dopravnímu podniku představuje zpravidla platební rozkaz nebo rozsudek soudu, pro které lze exekuci nařídit do deseti let od data jejich vykonatelnosti. V těchto případech je samozřejmě neoddiskutovatelná úloha rodičů dítěte, respektive jejich výchovy. Měli by dítěti vštípit, že cestovat načerno, a prakticky tak podvádět dopravce, je špatné,“ dodává Palečková.

Podle sociálního pracovníka Blažeje Ingra ale u většiny mladistvých dlužníků, se kterými pracuje, selhala v první řadě právě rodina, kde mnohdy samotní rodiče mají problémy s kriminalitou nebo jsou sociálně znevýhodněni.

Promlčecí lhůta u uložených pokut je v podobných případech tři roky, ale kdo by spoléhal jen na to, přepočítá se. Většina dopravních podniků se totiž nezaplacených pokut urychleně zbavuje a předává je do dalšího soudního řízení a vymáhání často specializovaným právním a exekučním firmám.

Kdo jízdné ani pokutu dobrovolně nezaplatí, musí počítat s tím, že bude následovat citelnější postih.tajemník České advokátní komory Ladislav Krym

Plzni byly například černým pasažérům loni uděleny pokuty ve výši zhruba 33 miliónů korun. Kdo nezaplatí do měsíce, musí počítat se soudním vymáháním. „Na žalobu dojde ve zhruba třiceti procentech případů. Pokud nejsou žalované pohledávky zaplaceny nejpozději do data nabytí právní moci soudního rozhodnutí, postupujeme je v následujícím měsíci smluvní advokátní kanceláři, která je exekučně vymáhá,“ sdělila Právu Marta Kohoutová z Plzeňských městských dopravních podniků. A pak už běží oněch exekučních deset let.

„Ten, kdo jízdné ani pokutu dobrovolně nezaplatí, musí počítat s tím, že bude následovat postih citelnější, kterým výsledek soudního řízení nepochybně je,“ kontruje ale tajemník České advokátní komory Ladislav Krym. Někteří Právem oslovení advokáti a soudní exekutoři zase tvrdí, že by radikální snížení odměn pro exekutory mohlo být pro ně svým způsobem likvidační.

Že jde o velký byznys, potvrzuje i hrubé rozdělení desetitisícové pokuty, kterou dlužník po pár měsících od černé jízdy dostane k úhradě. Osm tisíc přijde na konto exekutora a jen tisícovka putuje do kasy dopravního podniku. Zbytek jsou poplatky.

Nejprve upomínka, po nabytí zletilosti žaloba

Podobné postihy jsou zvláště u dětských dlužníků podle odborníků kontraproduktivní. 
„Pokud u těch dětí neproběhla v pořádku raná socializace, tak dělat zodpovědnými děti a počkat, až budou dospělí, naznačuje chybu v systému. Stát by měl mít zájem v maximální míře na prevenci podobných excesů. Není to jen pro dobro daného jedince, ale i pro samotnou společnost. Nezasáhnout v takových případech znamená vytváření problémů do budoucna,“ varuje sociolog Michal Vašečka z Masarykovy univerzity.

Přitom třeba z celkového počtu například v Plzni odhalených černých pasažérů jich je zhruba dvanáct procent mladších osmnácti let. Pokud revizor načapá dítě školou povinné, dostanou jeho rodiče doporučeně standardní výzvu k uhrazení pokuty. To ale už neplatí u mladistvých nad patnáct let, kterým dopravní podnik výzvu předcházející žalobě neposílá.

„Všichni cestující jsou ale upozorňováni na příslušné poučení, které je na druhé straně záznamu o provedené přepravní kontrole,“ podotkla mluvčí Kohoutová.

Ostravský dopravní podnik udělí ročně za jízdu načerno zhruba 100 tisíc pokut. Přibližně polovinu zaplatí lidé bez větších průtahů. „Ostatní případy se řeší. Dva a půl tisíce případů exekučně vymáháme, další tři tisíce pokut vymáháme soudní cestou externími společnostmi a asi 30 tisíc případů řešíme odprodejem pohledávek,“ vysvětlil mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht.

Neplatiče upomínají v moravskoslezské metropoli standardně: upomínkami s výzvou k zaplacení. A to i v případě, že bez jízdenky chytil revizor nezletilého. „Nejprve pošleme upomínku k zaplacení, pak dojde na externí inkasní vymáhání a po nabytí zletilosti interní žaloba,“ řekl Albrecht.

Dalibor Krejčí, Právo

 

Od exekutorů až k dělbě moci

Takového soudce asi nechcemePink Floyd: The Wall (výtvarník: Gerald Scarfe)

Již poměrně dlouhou dobu se objevují články a informace o tom, jaké zvůli jsou vystavováni lidé či firmy, které se dostanou do rukou exekutorů. Exekutoři jsou pochopitelně stejně jako volení zástupci lidu jen odrazem morálky naší společnosti. Čili bída. Na druhou stranu existuje rčení, že ryba smrdí od hlavy. V tomto případě je to ryba – zrůda, protože má hlavy dvě. Legislativu a soudní moc. A exekutor je jen parazit, který se přiživuje na zápachu, který ty dvě hlavy vydávají.

Čerstvě se objevil v tisku článek o vymáhání pokut za černou jízdu v MHD. Byl uváděn příklad, kdy 19ti letý mladík začíná svůj dospělý život s dluhem 1,5 miliónu korun za černé jízdy ve 13ti letech.  O tom, jak je celý systém zvrácený, svědčí fakt, že v tom článku na jednu stranu mluvčí České advokátní komory řekne, že se exekutoři orientují podle stávající legislativy a na druhé straně, že si počkají do dospělosti dlužníka, kdy začne vydělávat a pak udeří. Tady máme celý problém jako na dlani. Legislativa jim to umožní a soudci se nepozastaví nad nemravným jednáním exekutora a exekuci posvětí. Pominu teď stránku tvorby legislativy. Že máme zákonodárný orgán složený povětšinou (ti slušní a pracovití prominou) ze zkorumpovaných hajzlů, kteří schvalují takové zákonné normy, které pomáhají úspěšně lobujícím skupinám k legálnímu, byť nemravnému obohacování, za to si můžeme sami. Zvolili jsme je a máslo máme na hlavě všichni, protože jestli se naše antagonisticky nesmiřitelné partaje nalevo i napravo v něčem shodnou, tak je to schvalování zparchantělých právních norem a rozkrádání státního rozpočtu po miliardách. Myslím, že pes je hlavně zakopán v soudcích, formě a výkladu práva.

Na téma výkonu soudní moci, tvorby a výkladu práva byl v roce 2009 zveřejněn rozhovor Karla Hvížďaly s profesorem Vojtěchem Ceplem, spolutvůrcem Ústavy ČR. Celé znění rozhovoru použil Karel Hvížďala místo nekrologu, když pan profesor zemřel. Když jsem si článek přečetl, říkal jsem si jak je možné, že máme tak moudré tvůrce nejvyšší právní normy a tak mizernou legislativu a výkon spravedlnosti. Dovolím si použít některé myšlenky, které v tom rozhovoru zazněly (citace uvedu značkou [VC:]).

Naše dnešní justice ani po 20ti letech nedokázala překročit svůj komunistický stín. Je pomalá a zkažená. Navíc způsob výkonu soudní moci k nám [VC:] „… přišel z Francie, kde soudci jako královští pochopové byli nenávidění, jejich úřad byl dědičný, a proto řekli, že právo bude jen to, co řekne Konvent a co se sepíše. Ujalo se rčení, že soudce bude pouhými ústy zákonodárců. Ze soudců se stali úředníci.“ Toto pojetí v podstatě způsobuje, že k nám reálně nedorazila dělba moci. Soudní moc v tomto dělení vyvažuje demokratickou „vládu většiny“, která se může mýlit nebo zaujmout diskriminující či tyranizující postoj.

Dalším problémem je „přeparagrafovaný“ právní řád, kde všechno chceme popisovat paragrafy a pak u soudu roubujeme ten který paragraf na to, co se odehrálo ve skutečném, na situace přebohatém, životě.  [VC:] „…A tím narážíme na další teoretický problém, že právo nelze sepsat. Moderní převládající doktrína, která se nazývá skepse o normách, což je termín profesora Harta z Oxfordu..., tvrdí, že pravidla lidského chování se nedají přesně artikulovat, a že je tudíž nejlepší, jsou-li uspořádána do hierarchie a soudci mají dostatek volnosti pro interpretaci… Jeho teorie posunula celý problém právního myšlení do oblasti interpretace. Od té doby se píší tlusté knihy o interpretačních metodách historických, systematických, lingvistických. Zjednodušeně by se dalo ale říci, že důležité jsou jen dvě: jedna advokátská, která se snaží, aby jeho strana vyhrála za každou cenu, a druhá státotvorná, která se snaží hledat smysl, cíl daných ustanovení. Je to stará distinkce mezi literou a duchem zákona. Toto pojetí práva vyžaduje značnou soudcovskou volnost a důkladnou kontrolu Ústavním soudem. U nás se …. věří na ultraformalismus, který má základ v představě, že se dá všechno napsat, a z myšlenky, že právo je jen to, co je napsané… Ve Spojených státech … vznikl proud, kterému se pod vlivem bouřlivě se rozvíjející sociologie říkalo právní realismus, a ten sem vůbec nepronikl. Tento proud tvrdí naopak, že právo je součástí sociologie, normativních systémů a představuje jen jeden typ lidského chování, který se má prolínat s jinými pravidly estetickými, etickými a dokonce i takovými, které jsou rozumem neseznatelné, jako jsou předsudky, návyky, zvyklosti, obyčeje a tradice. Teprve tato pestrá směsice norem, z nichž nejnižší jsou normy profesní etiky, kterými lidé skutečně žijí, má být v ideálním případě v souladu se všemi ostatními normami, které jsou uspořádány do hierarchického systému, na jehož vrcholu je zákon základní neboli ústava.“

Proto si myslím, že by náš právní řád měl být posílen o prvky zvykového práva, aby se do něj dostal zdravý rozum, etika, zvyky či tradice a aby tyto prvky zasáhly i oblasti judikatury neboli rozhodovací praxe. Zavedl bych právo habeas corpus, které s odvoláním na nedotknutelnost osoby proti státní zvůli zajišťuje rychlý přístup k soudu.

Organizaci justice bych posílil o prvky přímé demokracie neboli soudce by měl být volený veřejný úřad, aby si lidi mohli vybrat člověka, který se v jejich očích nezprofanoval blbostí nebo morálně. Výkon soudní moci by se tak stal opravdu nezávislý na zkorumpovaných politicích a na druhou stranu by působila protikorupčně nutnost žádat spoluobčany o mandát. Současná praktická neodvolatelnost jmenovaného soudce je nemorální a soudce se prakticky nemusí při výkonu své  funkce ohlížet téměř na nic. Soudci by museli být residenti v dané oblasti. Byli by voleni spolu s obecními zastupitelstvy, zákonem by byly definovány jejich kvalifikační předpoklady.

Soud by neměl být honosná budova až někde v okresním městě, ale měl by se přesunout mnohem blíže lidem, životu.  Dnes máme 1 soudce na 3500 obyvatel, tak od toho by se dala odvodit reforma. Na spádovou oblast cca 10-15 tisíc lidí by připadal jeden soudce na občanskoprávní spory (vč. rozvodů), jeden na věci trestní a správní (například vymáhání pokut) a jeden na hospodářské právo. Soudce by měl možnost vynést rozsudek v rozporu s judikaturou (neboli precedens), pokud by shledal případ dostatečně se vymykající dosavadním případům. Výrok by byl následně přezkoumáván vyššími instancemi a potvrzen nebo vrácen. Krajské soudy (ty už jmenované, ale rekrutované z místních soudců, kteří by se o jmenování mohli ucházet až po určité minimální době strávené ve volené funkci, což by je motivovalo ke kvalitnímu výkonu a několikanásobnému znovuzvolení) by pak sloužily jako odvolací orgán. Stejně tak by měla být volená funkce státního žalobce.

Nač potřebujeme složité, těžkopádné, pomalé správní a rozhodovací procesy na tak srozumitelné činy, jako je výtržnictví, rušení nočního klidu, drobné krádeže, kde soudce může zadrženého viníka vyslechnout, posoudit shromážděné důkazy a potrestat do druhého dne (díky principu habeas corpus)  bez pomalého a neefektivního vyšetřování policií, kdy viník si běhá po svobodě, páchá dál trestnou činnost a terorizuje případné svědky vyšetřování?  Proč umožňovat legálním banditům, v jaké se u nás přetvořila profese exekutora, aby svým záměrně pomalým postupem proměnili několikasetkorunovou pokutu ve stotisícové částky, ve kterých ční nemravně vysoká odměna právě exekutorovi?

Vím, že po těchto změnách není politická vůle ani zde není tradice na takovýto výkon justice, ale měli bychom jako občané požadovat vývoj tímto směrem, aby nám soudy fungovaly efektivněji a rovněji, aby byl spořádaný občan chráněn rychle proti malým darebákům, kteří mu otravují každodenní život, proti velkým gaunerům, kterým špatná legislativa umožňuje provádět legální loupeže, i proti bezohledné státní moci, která bude mít vždy snahu urvat si více pravomocí na úkor občana než je zdrávo a žádoucí. Naše demokracie by díky tomu byla o něco silnější a vláda o něco slabší. A o to bychom měli usilovat. Aby co nejvíce moci bylo umístěno co nejblíže občanovi. Tam, kde na ni vidí a může ji kontrolovat a při volbách ji účinně seknout po prstech pokud by chtěla sahat pod sukně Slušnosti, Spravedlnosti a Morálce. Třem dámám, bez nichž se dlouhodobě nedá svobodně dýchat.

Zdroj: http://moucka.blog.idnes.cz/c/211425/Od-exekutoru-az-k-delbe-moci.html#t2


Facebookový komentář:

Soukromý exekutor, tedy soukromý podnikatelský subjekt, mající na zřeteli PŘEDEVŠÍM ( a spíše POUZE) své vlastní zájmy Vám nejen vybílí byt, ale v souladu se zákonem ZABLOKUJE VAŠE BANKOVNÍ KONTO ... !!! JDE O PODNIKÁNÍ PRACHSPROSTĚ PODPOROVANÉ A ZVÝHODŇOVANÉ STÁTEM SE ZÁMĚREM OKRÁDÁNÍ A OŽEBRAČOVÁNÍ LIDÍ - A TO VŠE POSVĚCENÉ STÁTEM .. : ((( Platná legislativa týkající vztahu věřitel x dlužník a exekutorských řízení to jasně dokládá !!!

 

Celé všechny noviny plné blbosti o fackovacím ministrovi.... nikdo nikde nepíše, že normálně běžně dnes Exekutoři Berou Invalidní Důchody Přímo Do Svých Tučných Kont.

 

Převzato od Lars Johan Ekström ... cituju: V Česku proběhlo dle prezidentky exekutorské komory od roku 2001 celkem 5 000 000 exekucí. Průměrný zisk z jedné exekuce je cca 15 000 korun. Počítejte se mnou: 15 000 krát 5 000 000 je 75 000 000 000 Kč. kolik z toho dostali mocní, aby zachovali ojedinělý systém exekucí? Všude jsou totiž exekutoři pouze státní a nemají za úkol vydělávat na dlužnících, ale vymáhat dluhy. vinen je Miloš Zeman počínaje a dnešní Pospíšil konče.

 

Barbora M. cestovala busem MHD v Ústí nad Labem bez platného cestovního dokladu. Poté byla dopravními podniky vyzvána k uhrazení pokuty ve výši 600 Kč. Tuto pokutu Barbora uhradila. Bohužel neuhradila dodatečně i náklady na přepravu. Lístek stál pouhých deset korun ale nakonec platila 16 700 Kč. Celý proces vymáhání jistiny ve výši 10 Kč je možné vyčíst z přiložené exekuční výzvy.

 

Přiznejme se... naše soudy fungují velmi špatně... recept pana Pospišila bylo ulehčit je... odebrát jim práci... což VŮBEC NEFUNGOVALO... dřív to trochu ani nevadilo... pokuta 200,-Kč bordel v složkách u dopravního podniku... nikdo to neřešil.... ale teď... jsou to miliony pro nevybíravé exekutory a zníčení pro deseti tisíce českých rodin. Ať kurva ty soudy začínají pracovat dobře a hned.

 

Nikdo není svatý. Ale současný zákon nejen dovoluje ale přimo vábí k tomu vydělavat velké prachy lichvařskými praktikami. Zákon má být nastroj podporující spravedlnosti. Současný žel vedl k bezpráví. Spolu to změníme. Všichni budeme tlačit na všechny poslance a poslankyně dokud neopraví tuto nesnesitelnou situaci.

 

Čistou náhodou jsem dnes narazil na znamou a zmínil jsem o naší FB Skupině a ona hned začala vykladat jak 3krát na ni valeli exekuci kvůli udajnému nezaplacení pokut v MHD Prahy v 90tých letech. Kvůli jednomu pokutu ve vyšší 206,-Kč jí odstavili byt za třimiliony korun a naučtovali 14 000,-Kč vypalné. Kamoška má plno znamých: advokátů, a i jednoho soudce. Branila co se dalo, ale všichni ji řekli, že je to marné ať Ti prachy prostě předá. ... to je 7000% navyšení... slovy SEDM TISÍC PROCENT navyšení... toto není lichva? Kvůli každé takové prkotině, co už dávno mělo být promlčený zbohatnou exekutoři a rodiny se ničí? Pane Ministře, Chceme konkretní plan jak se k prvnímu ledna 2012 se toto bezpraví zmízí z našeho státu.

 

Cituju Prokeše... protož to řek totálně krásně "Miliony ze státního rozpočtu určené pro nezaměstnané
půjdou přímo nejbohatsí vrstvě ve státě EXEKUTORŮM"

 


Aktualizováno Pátek, 23 Září 2011 10:19