Politická špína - Tunel na vykrádání sociálních dávek  Email
Napsal uživatel Petr Kulík   
Sobota, 24 Září 2011 12:32

 

 

Zdroj:   Politická mafie ve spolupráci s hospodářskou mafií dělala a stále dělá tunelování ve všech sférách hospodářství. Používají sofistikované lži a ohánějí se posudky svých kamarádů z řad hospodářské mafie. Je velmi smutné, že lidé si zvykli jen tupě přihlížet tomuto tunelování. Vrcholem ale je, když se nyní chystá tunel na nejchudší vrstvy - kdy se bude legálně tunelovat sociální systém na kterém vydělá právě hospodářská - respektive bankovní mafie úzce provázaná s politickou mafií. Podívejte se na luxusní budovy bank, na každém rohu ulice je banka a nebo hned několik a jejich zisky plynou ze ždímání obyčejných lidí, zatímco bohatí mafiáni mají u bank obrovské půjčky na své projekty na tunelování, tak obyčejní lidé toto pak splácí na svých daních a poplatcích.

 

 

 

 

 

 

 

 

ČSSD si u antimonopolního úřadu stěžuje na Drábkovu sociální kartu

Soc. dem. se pokouší zastavit tendr na provozovatele sociálních karet, který vyhlásil resort práce a sociálních věcí vedený Jaromírem Drábkem (TOP 09). ČSSD se v pátek kvůli soutěži na „Drábkovy karty“, prostřednictvím kterých mají být vypláceny sociální dávky, obrátila na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS).

 

Předseda soc. dem. Bohuslav Sobotka v tiskovém prohlášení informoval, že jeho strana podala ÚOHS podnět k zahájení správního řízení k výkonu dohledu nad dodržováním zákona o zadávání veřejných zakázek. Ministerstvo vypsalo soutěž na provozovatele karet již 30. června.

„Parlamentem přitom dosud nebyl přijat zákon, který kartu sociálních systémů zavádí,“ upozornil Sobotka. „Ve vyhlášení veřejné obchodní soutěže MPSV nepostupuje podle zákona o veřejných zakázkách,“ sdělil lídr ČSSD.

V této souvislosti Sobotka poukázal na to, že vítěz soutěže, kterým bude některá z přihlášených bank, bude přitom prostřednictvím provozování karty disponovat obrovským finančním kapitálem a za používání karty klientem si bude moci rovněž účtovat poplatky.

„Stát tak zprostředkuje takové bance zisk, který by bez oprávnění provozovat tuto kartu nenabyla. Veškerý majetkový prospěch si tedy připíše banka, zatímco stát žádný prospěch z provozování karty bankou mít nebude,“ uvedl Sobotka, který kritizoval, že nemá dojít k uzavření smlouvy s provozovatelem karet při plném uplatnění zákona o veřejných zakázkách.

Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/245514-cssd-si-u-antimonopolniho-uradu-stezuje-na-drabkovu-socialni-kartu.html

Aktualizováno Sobota, 24 Září 2011 12:44