Politická špína - Sliby o zvýšení důchodů byly jen sprosté lži  Email
Napsal uživatel Petr Kulík   
Sobota, 24 Září 2011 13:15

Celý život si slušní lidé platí sociální zdravotní pojištění, právě pro případ, že by byli nezaměstnaní, a hlavně také pro důchodový věk. Kolik to za ty celé roky dělá na jednoho člověka? A kolik to dělá za všechny slušné platící? A nyní je to vše rozkradené a vytunelované a dozvídáme se, že to co jsme si celý život platili se prostě někam vypařilo, do čísi kapsy. A ještě nás vláda bude nutit si platit na důchod ze svého. A aby to nestačilo, tak při všem tom zdražování a schválených zákonech, které mají zlikvidovat středníé vrstvu a maximálně zničit nejchudší občany, nám ještě lžou o tom, že když se zdraží poplatky, služby a zboží, že vzrostou důchody a oni tojsou lži, jako vždy.

Ještě máte pocit, že ten kriminální dobytek nahoře myslí na naše blaho a zže jim jde o to zlepšit ekonomiku, že jim jde o Vaše děti?

NE!!! JIM JDE PŘEDEVŠÍM O JEJICH KORYTA, O TO NA POSLEDNÍ CHVÍLI UKRÁST CO SE DÁ A VYDRANCOVAT CO SE DÁ A VYPUMPOVAT Z NÁS CO JDE !!!!

STÁLE DOKOLA SE PTÁM: DO KDY SI NECHÁME TOTO LÍBIT??????

Důchody vzrostou příští rok méně, než se plánovalo

Důchody v příštím roce vzrostou méně, než se původně předpokládalo. Podle vyhlášky ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) zveřejněné na webu vlády se základní výměra zvýší o 40 korun a procentní výměra o 1,6 procenta. V původním návrhu ze srpna letošního roku se počítalo s nárůstem základní výměry o 50 korun a procentní výměry o 2,5 procenta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podle předsedy Rady seniorů České republiky Zdeňka Pernese navýšení neodpovídá podmínkám stanoveným zákonem. "Je to špatně spočítané. Podle našich propočtů by se měly penze navýšit o 1,9 procenta," řekl Pernes. Rozdíl je tedy 0,3 procenta, což může u některých penzí činit i 100 korun.

Podle nedávno schváleného zákona se mají důchody v řádném termínu, tedy od ledna, zvýšit o růst cen mezi srpnem 2010 a červencem 2011, tedy inflaci, a třetinu růstu reálné mzdy (poměr ceny životních potřeb k vyplácené odměně) v roce 2010. Základní výměra se podle zákona zvyšuje tak, aby výše základní výměry důchodu činila devět procent průměrné mzdy.

Od ledna 2012 se podle vládního webu také zvyšují o 1,6 procenta příplatky k důchodu, například za křivdy způsobené komunistickým režimem či za účast v boji za vznik a osvobození Československa. I zde původní návrh počítal se zvýšením o 2,5 procenta.

Starobní důchod se skládá ze základní výměry a z procentní výměry. Ta první je pro všechny stejná. V procentní výměře náleží člověku za každý odpracovaný rok 1,5 procenta výpočtového základu.

Pro stanovení výpočtového základu je důležitý osobní vyměřovací základ. Zjednodušeně řečeno ho tvoří měsíční průměr všech příjmů dosažených v rozhodném období. Nyní jsou to roky 1986 až 2010. Jednotlivé roční příjmy se přitom násobí různými koeficienty, které se odvozují od průměru dosažených příjmů všech pojištěnců.

ČTK

 

 

Poznámka P. Kulík:   Celý život si slušní lidé platí sociální zdravotní pojištění, právě pro případ, že by byli nezaměstnaní, a hlavně také pro důchodový věk. Kolik to za ty celé roky dělá na jednoho člověka? A kolik to dělá za všechny slušné platící? A nyní je to vše rozkradené a vytunelované a dozvídáme se, že to co jsme si celý život platili se prostě někam vypařilo, do čísi kapsy. A ještě nás vláda bude nutit si platit na důchod ze svého. A aby to nestačilo, tak při všem tom zdražování a schválených zákonech, které mají zlikvidovat středníé vrstvu a maximálně zničit nejchudší občany, nám ještě lžou o tom, že když se zdraží poplatky, služby a zboží, že vzrostou důchody a oni tojsou lži, jako vždy.

Ještě máte pocit, že ten kriminální dobytek nahoře myslí na naše blaho a zže jim jde o to zlepšit ekonomiku, že jim jde o Vaše děti?

NE!!! JIM JDE PŘEDEVŠÍM O JEJICH KORYTA, O TO NA POSLEDNÍ CHVÍLI UKRÁST CO SE DÁ A VYDRANCOVAT CO SE DÁ A VYPUMPOVAT Z NÁS CO JDE !!!!

STÁLE DOKOLA SE PTÁM: DO KDY SI NECHÁME TOTO LÍBIT??????

Aktualizováno Sobota, 24 Září 2011 13:27