Čína hlásí vypuknutí smrtící ptačí chřipky u kuřat v provincii Hunan poblíž epicentra koronavírusu ve Wu-chanu
Jako by nestačila hrozící celosvětová epidemie koronaviru, tak vzápětí hlásí Čína opět vypuknutí Ptačí chřipky, která je mnohem smrtelnější pro člověka, než koronavirus. V předchozím článku jsem podával informace ze zahraničních zdrojů i s odkazy o tom, jak se „někdo“ snaží cíleně likvidovat čínské hospodářství a ekonomiku epidemiemi a biologickými zbraněmi. Za posledních 10 let je to opravdu příliš mnoho náhod za sebou. A určitě už není náhoda, že se během epidemie koronaviru zároveň objevuje i nákaza Ptačí chřipky a to dokonce ve stejně oblasti, kde vznikla epidemie koronavirem..! Zde už se dá těžko mluvit o náhodě.
-
- Vypuknutí ptačí chřipky v provincii Hunan, která leží na jižní hranici provincie Hubei, epicentra ohniska koronavírusu
- Ptačí chřipka je mnohem smrtelnější než Sars nebo koronavirus, ale dosud nebyly v tomto ohnisku hlášeny žádné lidské případy.
- Čína oznámila vypuknutí smrtící ptačí chřipky H5N1 v provincii Hunan, která leží na jižní hranici provincie Hubei, epicentra rychle se rozšiřujícího koronaviru.
- "K ohnisku došlo na farmě v okrese Shuangqing ve městě Shaoyang." Farma má 7 850 kuřat a 4 500 kuřat zemřelo na nákazu. Místní úřady po vypuknutí epidemie utratily 17 828 kusů drůbeže, “uvádí se v sobotu prohlášení čínského ministerstva zemědělství a venkova.
- Nebyly hlášeny žádné případy viru Hunan H5N1 u lidí.
- Vypuknutí Hunan H5N1 přichází vzápětí poté, co se čínské úřady neustále snaží omezit šíření nového coronaviru a dále tak navyšovat již tak napjaté finanční a zdravotnické zdroje země potřebné k boji proti zdravotním hrozbám.
- Smrtící infekce koronaviru si v Číně vyžádala od soboty 259 životů. Dosud nebyly hlášeny žádné úmrtí mimo zemi. Virem onemocnělo více než 11 900 lidí v Číně a asi 140 v zahraničí.
- Virus ptačí chřipky H5N1, často nazývaný ptačí chřipka, způsobuje u ptáků závažné respirační onemocnění a je nakažlivý pro člověka. Virus byl poprvé detekován v roce 1996 u hus v Číně a je zvláště smrtelný pro drůbež.
- Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je možné, ale obtížné, přenášet ptačí chřipku z člověka na člověka.
Coronavirus Deaths
Mezitím USA potvrzuje 8 případ nakaženi koronavirem.
Podle amerických center pro kontrolu a prevenci nemocí „k většině lidských infekcí viry ptačí chřipky… došlo po dlouhodobém a úzkém kontaktu s infikovanými ptáky.
"U tohoto viru došlo k vzácnému šíření z člověka na člověka, ale nebyl trvalý a nebylo dosud zjištěno žádné šíření tohoto viru v komunitě."
Ptačí chřipka je však velmi smrtelná pro lidi, kteří se nakazí, a úmrtnost je více než 50%, za posledních 15 let, což je pro lidi mnohem smrtelnější než Sars (10% úmrtnost) nebo nový koronavirus (dosud 2% úmrtnost v ohnisku).
Od roku 2003 do roku 2019 hlásila WHO celkem 861 potvrzených případů H5N1 u lidí na celém světě, z nichž 455 zemřelo. V Číně bylo za posledních 16 let hlášeno 53 případů infekce ptačí chřipkou, z nichž 31 zemřelo.
Ve čtvrtek Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila epidemii koronavíru za celosvětový stav ohrožení veřejného zdraví.
Od té doby Spojené státy, Evropská unie, Rusko, Austrálie a Singapur zakázaly nebo omezily vstup čínských občanů a všech cizinců, kteří nedávno navštívili Čínu. Většina hlavních leteckých společností dočasně pozastavila všechny lety do pevninské Číny. |