OSN: Je třeba zachránit včely, jinak příjde hladomor  Email
Napsal uživatel Petr Kulík   
Neděle, 20 Březen 2011 21:24

New York - Expertní komise Organizace spojených národů (OSN) vydala znepokojující zprávu o stavu světového včelstva. Záhadný úbytek včelí populace, který je dlouhodobě pozorován v Evropě a odnedávna také v Americe, se rozšířil i do Japonska, Číny a Egypta. Zpráva Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) není alarmující jen pro milovníky medu. Jedná se o celospolečenský problém.  Přidejte se k nám na Facebook - http://www.facebook.com/pages/Z%C3%A1hady-myst%C3%A9ria-a-tajemno/185764254800966

 

 

 

Světová produkce potravin je z 90 procent závislá na plodinách a 7 z 10 plodin opylují včely. To znamená, že pokud ve světě dojde k významnému úbytku včelstev, bude to zákonitě znamenat nižší úrodu a zvýšení cen potravin.

Celý článek: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=693629

Poznámka: P. Kulík

Je opravdu velmi zajímavé sledovat, podle čeho si vybírají redaktoři své články a s jakým zpožděním. O problému mizení včel už bylo napsáno na internetu hodně článků a jsou i několik let staré. Už před 5 lety varovali vědci z EU o klesajícím počtu včel. Co však v našich médiích nenajdete jsou fakta, proč k úbytku včel dochází. Jeden fakt, o kterém se neustále mele dokola, je znečištění prostředí, což je faktem a každý o něm ví, nicméně to nevysvětluje celosvětový úbytek včel ve všech zemích. Podívejte se například na Rakousko, kde jsou lesy a ulice a pole mnohem čistější než v ČR a přesto i tam klesá počet včel.

Další problém, díky kterému včely hynou, je negativní vliv bezdrátových technologií, ale o tom se v našich médiích opět nezmiňují. Místo toho zdůrazňují média, že je problém v používání mobilních telefonů, což je opět fakt, ale opět nevysvětluje celosvětový úbytek.

Takže suma sumárum, jediná informační hodnota našich médií je ta, že informují o něčem, ale bohužel s několikaletým zpožděním a navíc nepravdivě. Už v roce 2000 se vědělo, že největší podíl na vymírání včel má násilné zavádění geneticky manipulovaných potravin (GMO). Bohužel pro nás hloupé obyčejné lidi došlo k tomu, že Světová zdravotnická organizace WHO a její "teroristé" nařídili většině států, že musí podle jakýchsi norem, bezpodmínečně začít s pěstováním Geneticky upravených plodin, jako je sója, brambory, slunečnice, řepka apod. V jednom ze dokumentů WHO, který vydala, bylo několik prohlášení, že všechny státy mají povinnost pěstovat určité procento GMO a to dokonce i přesto, i když jakákoli laboratoř jakéhokoli státu přijde s výsledky o škodlivosti GMO, tyto výzkumy a ověření neškodnosti GMO nebude brát Světová zdravotnický organizace v potaz.

Zneklidňující zpráva o stavu světového včelstva

A toto se také stalo. Mnoho státu odmítá používat GMO, protože byly prokázány velmi otřesné a škodlivé účinky GMO nejen na lidský organismus. Mnoho lékařů a lékařských organizací podalo žaloby k mezinárodním soudům právě proti WHO. Dalším důsledkem používání GMO je úhyn včel a na toto téma proběhlo mnoho výzkumů a bylo vydáno mnoho zpráv a prohlášení, článků a varování, ale o tom opět česká média mlčí. V kanadě a v USA se před několika lety sešla konference speciálně na téma Vymírání včel a dopad na lidskou populaci, kde se jasně dokázalo jak GMO způsobují úhyn včel, protože pyl z GMO přenášejí včely do svých společenství a úlů a během několika týdnů celé roje hynou. Bohužel hynou nejen včely, ale i další hmyz a živočichové, o tomto ale média opět mlčí. Problémem je také to, že v ČR bychom měli ze zákona být informování na obalech potravin, zda jsou geneticky upravené, ale u většiny produktů toto nenajdeme a tak dovážíme levný olej, levné brambory a jiné potraviny bůhví odkud a ani se nedozvíme, zda jsou GMO a nebo ne.

Problém světového včelstva

Stále však zůstává otázka, kdo a proč prosazuje GMO a proč o tomto OSN mlčí. Oni totiž dobře vědí, kde je problém a tak v podstatě kryjí příčinu vymírání včel a dalších negativních efektů na populaci. Podle nové definice terorismu je právě tento postup označený jako terorismus, jelikož se OSN vědomě podílí na devastaci a degeneraci životního prostředí, lidské populace a vymírání včel, protože nás záměrně mystifikuje o příčinách katastrof.

Aktualizováno Středa, 27 Duben 2011 16:13