Roundup od Monsanta způsobuje duševní nemoci a obezitu  Email
Napsal uživatel Petr Kulík   
Středa, 04 Duben 2012 23:00

 

 

Zdá se, že dobré bakterie ve střevech můžou být zničeny každým kouskem jídla, které sníte. V tomto drží prvenství antibiotika, ale může zde být další viník – geneticky modifikované potraviny.

Nejen že Roundup ruinuje zemědělský systém, ale také ohrožuje zdraví milionů lidí po celém světě. S objevem plodin Monsanta odolných vůči Roundupu je ohroženo veřejné zdraví. Tyto geneticky modifikované plodiny jsou stvořené k tomu, aby byly odolné vůči velkým množstvím herbicidu Roundup. Glyfosát, účinná látka Roundupu, zůstává ve zbytkovém množství v těchto geneticky modifikovaných plodinách a způsobuje potenciální ohrožení veřejného zdraví.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podle Dr. Dona Hubera, experta v některých vědeckých oborech týkajících se geneticky modifikovaných potravin, se množství prospěšných bakterií ve střevech snižuje s konzumací geneticky modifikovaných potravin. Ale tento výsledek je způsoben zbytkem glyfosátu v krmivech a potravinách. Dr. Huber uvádí, že zbytky glyfosátu v geneticky modifikovaných rostlinách jsou zodpovědné za výrazné snížení obsahu minerálů a dělá tak lidi vysoce náchylné vůči patogenům. Již dříve studie zjistily, že jsou prospěšné bakterie ve zvířatech hubeny glyfosátem.

Jak rostě povědomí o tomto problému, stále více a více lidí si uvědomuje, že chudá střevní mikroflóra často znamená chatrné zdraví. Bez správného poměru dobrých a špatných bakterií trpí celkový zdravotní stav. Ve skutečnosti je špatná střevní mikroflóra přímo spojována s duševními chorobami, což může vysvětlit příliv lidí s diagnózou duševní nemoci. Nejen to, ale i obezita, cukrovka aj. jsou spojovány se špatnou střevní mikroflórou.

Překlad článku Monsanto’s Roundup Ready Crops Leading to Mental Illness, Obesity
http://naturalsociety.com/monsanto-roundup-ready-crops-decreased-gut-flora/

 

 

 

Zákaz ve 27 zemích: Monsantův hormon nalezen v mléčných výrobcích

 

Konzumujete Monsantův geneticky upravený růstový hormon známý jako rBGH? Syntetický hormon je vytvořen pomocí molekul a sekvence DNA, které jsou výsledkem molekulárního klonování, která je spojeno s rakovinou prsu a gastrointestinální rakovinou. Bohužel se odhaduje, že asi třetina krav ve Spojených státech dostává injekci syntetického hormonu, což znamená, že jste s největší pravděpodobností byl vystaven rBGH pokud žijete v USA, nebo jíte americké mléčné výrobky.

 

RBGH je vlastně syntetickou verzí přírodního hovězího somatotropinu (BST), což je hormon produkovaný podvěskem mozkovým krav. Monsanto jako první vytvořil rekombinantní verze z geneticky upravené bakterie E. coli a výsledek pojmenoval značkou „Posilac“.

I přes veřejné námitky a varování mezinárodních zdravotnických pracovníků je rBGH největším prodejním mléčným veterinárním léčivem v Americe. Ve skutečnosti jsou USA jediným vyspělým státem, který vlastním lidem dovoluje konzumovat mléko z krav, které dostávají umělý růstový hormon.

Jsou američtí vládní úředníci skutečně přesvědčeni, že je rBGH bezpečný, nebo to má více co do činění s tím, že jsou klíčové politické osobnosti, které byly při schvalování rBGH, napojeni na Monsanto?

Margaret Millerová měla na starosti přípravu zprávy o rBGH po jeho schválení v Monsantu, později byla úředníkem odpovědným za přezkoumání své vlastní zprávy jako zástupce ředitele pro bezpečnost a konzultační služby.

Michael R. Taylor byl partnerem v advokátní kanceláři, která v řadě problémů zastupovala Monsanto. Poté se stal zástupce komisaře pro politiku v FDA, kde napsal pro FDA označovací pokyny pro rBGH.

V těchto pokynech se píše, že neexistuje žádný rozdíl mezi rBGH a běžným mlékem. Tento postoj je jedním z důvodů, proč je rBGH ve Spojených státech stále legální. Taylor pak několik let pracoval přímo pro Monsanto.

Peer-reviewed výzkum rozpoznal rBGH jako rizikový faktor pro rakovinu prsu a rakoviny zažívacího traktu.

Překlad článku Banned in 27 Countries, Monsanto’s rBGH Inhabits Many U.S. Dairy Products
http://naturalsociety.com/banned-in-27-countries-monsanto-rbgh-dairy-milk-products/

Zdroj : http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/zakaz-ve-27-zemich-monsantuv-hormon-nalezen-v-mlecnych-vyrobcich

 

 

Aktualizováno Pondělí, 02 Duben 2012 19:26