Povodně ČR 2013 - aktualizace  Email
Napsal uživatel Petr Kulík   
Neděle, 02 Červen 2013 21:17

 

    

   Opět zde máme povodně a opět se opakuje stejný scénář. Copak se nikdy nepoučíme?

NAVRHUJI, ABY KAŽDÝ POLITIK VĚNOVAL POLOVINU SVÉHO VELICE KRÁLOVSKÉHO PLATU JAKO DAR OBLASTEM A LIDEM POSTIŽENÝM POVODNÍ !!! DOPOSUD MĚLI JEN SPOUSTU KECŮ, SLIBŮ A NYNÍ JE ČAS ABY UKÁZALI, ŽE JSOU TU KVŮLI NÁM!!!

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

   Celý den nás média masíruji informacemi o povodních v ČR, článků je na webu také plno. Můžete se dokonce dostat i na weby, kde jsou satelitní snímky a předpovědi počasí. Ale všichni víme jak tyto předpovědi. Někde můžete narazit i na články, které upozorňují na to, že " kdosi" používá technologie HAARP a podobně k vyvolání záplav ve střední Evropě.

    Minulý týden ve čtvrtek jsem si zrovna s jedním člověkem povídal o současném počasí a o tom, jak je letošní léto zatím studené, kolik spadlo sněhu a srážek. A říkal jsem, že se dá očekávat, že po celém světě a hlavně v Evropě budou lokální záplavy, že to nebude žádná celosvětová potopa.

    Zkrátka informací máte hodně. Je to velmi smutné, když pak sleduje lidi, kteří musí opustit své domovy při evakuaci. Ale člověk si opět vzpomene na záplavy z roku 2002 a opět se opakuje stejný scénář - ignorace odpovědných osob na varování. Web www.parlementnílisty.cz informoval o tom, že v Praze se začaly stavět zábrany proti povodním o 9 hodin později. A člověk se ptá, proč a jak si někdo může dovolit takto riskovat s životy lidí. Všichni víme, že prevence je lepší než následná katastrofa. proč opět jistí lidé ignorovali a stále ignorují varování? Není v tom náhodou opět zájem zainteresovat a zapojit své kamarádíčku z politicko - hospodářské mafie aby se jejich firmy zapojily a využili neštěstí lidí a po povodních si opět namastili kapsu?

    Zprávy v TV jsou koncipovány tak, jakoby je natáčel sám Stevven Spoelberg a člověk má nutkavý pocit na zvracení z toho, jak si tito rádoby VIP lidé myslí, že jsou snad v Hollywoodu, zapomněli na to, že jejich poviností je informovat pravdivě o současné situaci, zapomněli na to, že jsou placeni z našich peněz a místo toho dělají ze zpráv pseudohollywoodské horory.

    V předpovědi počasí se právě teď tvrdí, že na Moravě a Slezsku se nemusíme obávat povodní, ale dojde k úplně jiné situaci. Někdo totiž nejspíš zapomněl mozek doma v koupelně a nebo v hodinovém hotelu a vůbec mu nedošly všechny ty souvislosti kolem. Totiž ta celkově dlouhá zima a množství srážek, chladné počasí na jaře a současný průběh léta a také celkové množství srážek. Tvrdí nám, že půda není tak nasáklá, jako v Čechách a na Moravě spadne mnohem méně srážek. A přitom už teď o půlnoci se situace mění úplně jinak. Tam, kde se neměly dít zásadní změny, je najednou hlášena evakuace, tam, kde se očekávala kulminace řek a toků, dochází ke kritické situaci již nyní.

     na Facebookové stránce webu www.zahady-mysteria.cz jsem nedávno psal o současných erupcích a solárních bouřích a také to vše souvisím s proletem kosmického tělesa v blízkosti Země.. A přitom je velmi dobře známo, co vše tyto jevy vyvolávají. Toto ale proberu v jiném článku.

      Nechci samozřejmě nikoho strašit a vůbec nehodlám vyvolávat paniku, jako ostatní weby, aby upozornili na to jak jsou právě oni vyjímeční. Chci jen upozornit na to, že nic není takové, jak to vypadá, ani zpravodajství v našich médiích. A také chci upozornit na to, že ohrožených oblastí bude mnohem více, než se doposud záměrně tvrdí.

     Chci jen požádat všechny, kterých se to týká, aby si lidé vzájemně pomáhali a pokud se velmi rychle ocitnete v situaci, kdy se budete muset urychleně evakuovat, informujte prosím i své známe, kterým by mohlo hrozit nebezpečí, zavolejte jim. Vždy se totiž najde někdo, kdo mávne rukou a řekne, že jeho se to netýká, ale také je hodně lidí, kteří nesledují zprávy a nebo jsou příliš zaměstnaní a nemají informace.

     Lidská společnost se nevyvíjí díky válkám a násilí, ale jen díky spolupráci a vzájemné komunikaci a pomoci.  Je velmi smutné, že ti odpovědní tam nahoře nemají tolik odpovědnosti, aby chránili občany svého státu, aby investovali peníze na prevenci potop a podobných katastrof a místo toho tunelují, okrádají své občany a prodávají naší zem zahraničním firmám. A právě teď v případě stavu nouze by jsme měli myslet hlavně na spolupráci, vykašlat se na rádoby celebrity z politické stoky a pomáhat si všichni navzájem. Je spousta lidských osudů lidí, které se nikdy nedozvíme a spousta situací, kde to někomu totálně zruinuje život a bude hodně lidí psychicky na dně, bude hodně lidí, kteří přijdou o své majetky a pokusme se s nimi soucítit. není to jen o tom jak se co nejrychleji vypakovat a zachránit si kůži, ale je to především o včasných informacích a vzájemné pomoci.

     Moji známí v zahraničí mi píší a ptají se jaká je u nás situace a kdosi z nich mi chtěl poslat rybářský prut, že spolu půjdeme na ryby, oba jsme se zasmáli a další známý mě poslal odkaz, kde koupím dobrý člun a rybářské náčiní :-)))) ne nechci nic zlehčovat, ani nic zveličovat.

     Každopádně deště nekončí, ale budou dále pokračovat ještě nějaký čas, protože současná meteorologická situace není vůbec normální a uvidíme co to přinese. V nebližších dnech se dá očekávat, že se rapidně zhorší situace i na Moravě, přijde pár dní velkých veder a to opět zhorší počasí a dojde k anomáliím. jsou věci, které můžeme změnit a jsou i ty, které ovlivnit nemůžeme. Co můžeme ovlivnit je to, že každá takováhle situace by nás měla spojit a lidé by si měli uvědomit hodnotu lidského života a najít opět ten soucit, to co dnes postihlo jiného, může zítra postihnout Vás.

  O důležitých aktualizacích Vás budu informovat a tento článek budu updatovat, pokud to půjde.

 

 3.6 2013 - aktualizace

   Předpověď počasí v ČR - podle českých meteorologů, by se situace měla postupně uklidnit a nemělo by nastat další zhoršení situace.

    Podívejte se ale na jiný satelit, kde se ukazuje oblačnost. Podle našich meteorologů by ve středu mělo by jiné počasí a žádný déšť, ale podle tohoto satelitu je to právě opačně -

http://www.sat24.com/foreloop.aspx?type=1

a zde je bližší pohled na centrální Evropu -

http://www.niederschlagsradar.de/

   Zde je další web s aktuální mapou počasí a bouřek:

http://radar.bourky.cz/

 

     Ve středu se dá očekávat další déšť na území ČR a to hlavně na východě a jižní Moravě.

     NAVRHUJI, ABY KAŽDÝ POLITIK VĚNOVAL POLOVINU SVÉHO VELICE KRÁLOVSKÉHO PLATU JAKO DAR OBLASTEM A LIDEM POSTIŽENÝM POVODNÍ !!! DOPOSUD MĚLI JEN SPOUSTU KECŮ, SLIBŮ A NYNÍ JE ČAS ABY UKÁZALI, ŽE JSOU TU KVŮLI NÁM!!!

     Už na konci prvního dne po povodni kdosi v TV tvrdil, že vůbec nečekali, že se rozvodní i malé vodní toky a právě tyto jsou největším problémem, protože některé z nich dosahují i 100 leté vody.

     Logicky nás napadne, na čem tedy staví hydrometeorologové své modely? Staví je snad na matematických počítačových modelech počasí za posledních 50 let? To nikdy nemlže fungovat, protože počasí se za poslední roky rapidně změnilo. Stačilo sledovat předpovědi počasí na jednotlivých TV kanálech. Během jedné hodiny úplně překopali předpovědi, nejprve měla být Morava v bezpečí a pak to rychle změnili. Podle jakého satelitu dělají předpovědi? Normální člověk si musí klepat na čelo. Stačí se podívat na některý ze satelitů, který mapuje vývoj počasí na týden dopředu a je vidět, kde bude pršet a kde ne - linky webů satelitů jsou uvedeny výše. To ale nestačí, protože hned přijdete na to, že se během pár hodin i tyto předpovědi mění. Od té doby, co jsme začali nepřirozeně modifikovat počasí, nastávají takové problémy. S tím samozřejmě souvisí i solární aktivita Slunce a nedávná velmi silná bouře apod.

     Předpovědi možných srážek je ale jedna věc, druhá věc je ta, kolik srážek je voda schopna vsáknout a pojmout a kolik ne. A to samozřejmě závisí na typu vegetace. Kácíme stromy podél cest, jsou zde prázdná pole, kde se nic nepěstuje a místo plodin zde stojí supermarkety ( a přitom normální lidi nemají kde bydlet a musí si brát hypotéky, protože se nestaví normální byty pro lidi), hlavně, že stavíme supermarkety!! Na problém absolutně zcestného  plánování biovegetace, vysazování a kácení stromů se upozorňuje už mnoho let. Bohužel odpovědné osoby zajímá hlavně finanční profit, než zdraví a životy lidí. Stejná situace je i s protipovodnovým systémem, který někde nebyl vůbec vystavěn, protože na to nejsou peníze.

      Pokud jste sledovali zpravodajství, tak jistě víte jak se každý vymlouvá na toho druhého ať už se jedná o odpouštění vody z přehrad, nebo stavění protipovodňových zábran. Jedni tvrdí, že jedou podle směrnic a odpouští vodu podle doporučeného průtoku vody a pak začnou odpouštět vodu, druzí se vymlouvají na hydrometeorology a jejich předpovědi. je to prostě Kocourkov. Přitom, jak jsem psal už výše - měli jsme dlouhou zimu a velké množství srážek, pak následovalo dlouhé období a opět velké množství srážek atd atd.

 

     Další problém je, že se média soustředila hlavně na Prahu a tomu věnovala 80 procent zpravodajství, ostatní regiony prostě nejsou důležité, tam lidé můžou pochcípat, to nikoho nezajímá. A opět je zde otázka prevence. Místo aby se preventivně věnovala pozornost oblastem tak, aby se mohly připravit, tak čumíme na Prahu jak je zaplavována vodou. To stejné je i s dopravou, hlavně že víme že nejezdí metro, ale až na konci dne konečně v TV uvedli, které dálnice jsou prújezdné a které úseky nejsou!!!!

 

   Nyní se dá očekávat krizový stav v severních Čechách a stejně i na Moravě - Ostrava a jižní Morava. Rozhodně tam bude voda větší než 20 ti letá, jak předpovídají kašpárci v TV, troufám si říci, že tam bude i více jak 50 ti letá voda, ale toto je vše těžké předpovědět, právě proto, že problémy jsou s malými toky řek, které se nyní rozvodňují. Bude to záležet také na tom, zda už nyní odpouštějí přehrady a nebo tradičně čekají, až jim to někdo nařídí!!!

     Deště se každopádně vrátí koncem týdne, ve čtvrtek i v pátek kolem poledne a večer a pak ta samá situace od příštího týdne v pondělí, ale to je pouze na 20 procent, protože i samotná předpověď satelitů se liší každý den, ale ukazuje se další kumulace mraků na střední Evropou.

 

  4.6 2013

    Velmi kritická situace hrozí v Ústí nad Labem a v Hřensku, tam bude stejná, nebo ještě horší situace než v roce 2002. To ale není celé, protože budou postiženy i menší úseky v průběhu těchto toků a to hlavně u řek, které regulované nejsou, takže dojde k zaplavení i menších měst a městeček, pokud je nikdo neupozorní, zatím v médiích čumíme hlavně na Prahu, což je tragické a ukazuje to na demenci reportérů-

 

   Zde je další adresa webu, kde je satelit a kde můžete sledovat kumulaci oblačnosti nad střední Evropou:

http://www.woeurope.eu/cgi-app/satellite?LANG=eu&STRUCTUR=_&CREG=vm00&CONT=euro&ZEIT=201306041030

 

   Zde je mapa ohrožených oblastí, která se průběžně aktualizuje :

http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_main.php

 4. 2013

  Vypadá to, že příští týden od pondělí a pak hlavně v úterý a ve středu bude v centru Čech opět velká bouřková zona, doufejme, že do té doby se stačí odpařit nějaká voda, aby se opět nezvedly hladiny řek. Bohužel se stává, že jakmile voda opadne, lidé si oddechnou a vše se sklidí, ale měli bychom být opatrní a prozatím   zábrany tam kde jsou. problém je ale v tom, že jej lidé a turisté kradou a někde je musí hlídat policie.

      Děčín i Ústí nad Labem jsou řekou oddělelny a levé o pravé břehy obou měst jsou zaplaveny.

 

  Zde je adresa webu, kde jsou webkamery některých měst v ČR:

http://cz.webcams.travel/               Nyní ve 22 hod uvidíte jenom tmu a maximálně bubáky :-))))))))

 

    Sousedé na Slovensku v Bratislavě čekají 130 letou vodu díky rozveděnému Dunaji.

    Zajímavé je, jak se v TV hádají o tom, že odpouštění vody z přehrad a stavění zábran, nebylo provedeno včas - typickej Kocourkov v ČR

 

     23:50 - Prudký vzestup řeky Lubina na Petřvaldu

               -  řeka Odra ma Bartošovicích stoupá

     00:00 - řeka Bílina stoupá

 

5.6 2013

      Jelikož nás čeká zvýšení teploty v následujících pár dnech, je potřeba se připravit na další věci a záležitosti souvisejícími s povodní. Jedna velmi podstatná věc jsou komáři. velmi dobře znám tuto situaci z Floridy, kde jsem žil a kde začínala každý rok kolem začátku září hurikánová sezona. Po záplavách, když se vše uklidnilo se všude přemnožili komáři, to je normální stav. Ale na Floridě jezdila speciální deratizační auta a dělala postřiky proti komárům. U nás ale s ničím podobným nepočítejte, nejsme na to ani vybaveni, ani s tím nikdo nepočítá, lidé prostě u nás moc nepoužívají mozek.

     Proto je potřeba , hned jak začne teplejší počasí, vybavte se okenními síťkami proti komárům a nebo repelenty, hlavně v záplavových oblastech. není náhoda, že právě na jižní Moravě se právě vyskytl druh komára, který dokáže přenášet a šířit jednu z nebezpečných epidemií - horečku dengue.. A jestliže se tento komár vyskytuje na Moravě, neznamená to, že se tento komár drží jen v Zemanově ulici na bloku C na kapotě auta majora Pecháčka .-)))), ale velmi lehce dokáže dojít k rozmnožení a emigraci i na jiná území ČR. problém snad není ani tento druh komára, ten se k nám dostane velmi přirozenou cestou, problémem je to, že infekční nemoci může tento komár nasát z emigrantů z cizokrajných zemí, jako je Afrika apod. To také neznamená, že tito emigranti musí být nakaženi a že oni šíří tuto chorobu, ale mají ji prostě v krvi, jen u nich nepropukla nemoc, nebo jsou jen přenašeči a jsou vůči tomu imunní, Ale šíří to právě komár, který nasaje krev infikovaného a pak komárek přeletí dále a zalíbí se jí nějaká blondýna z Londýna, sedne na ní, zakousne se, nasaje krev a přenese parazita a chudák inteligentní blondýnka pak onemocní a nakazí své " klienty" .-)))

    ne , opět nechci dělat paniku a ani neříkám, že se přenos horečky dengue musí stát právě nyní, ale ta šance tady je a dost velká. Nicméně i samotné přemnožení komárů po povodních je velmi nepříjemné. A garantuji Vám, že zrovna ve chvíli , kdy si budete chtít koupit nějaký repelent, tak bude v obchodě vyprodán.

 

    01:50  - řeka Jičínka u Nového Jičína dosáhla stavu bdělosti - vodnií stav - 194  cm

             - řeka Lubina  u Petřvaldu Od 22 hod do 2 hod ranní se průtok zvýšil zhruba 3x !!! Stav ke 2:00 - od 22 hod se průtok zvýšil více jak 2x a stav hladiny se zvýšil více asi 2x !!!

            - řeka labe v Ústí nad labem stoupá od 23 hod do 2 hod ranní asi 3 cm za hodinu !! To znamená, že jistě dojde k průtoku vody přes bariéry.

2:00

            - Kamenice, Hřensko - od půlnoci z úterý do 2:00 hod ráno stoupla hladina o 10 cm - extrémní ohrožení a hladina stále stoupá !!!

 

  8.6 2013

    Zde jsou užitečné weby, kde najdete předpovědi počasí, satelitní snímky, povodňová prognostika apod:

http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ov/aladin/results/ala.html

http://old.chmi.cz/meteo/rad/blesk/updated_show_blesk.php?den=data-png&lang=cz&kriz=1&auto_nahraj_pocet=5&lon=14.035&lat=50.661&rep_index=3&add_index=5&obnov_index=2

 

http://pocasi.venku.cz/

 

  9.6 2013

    Stalo se přesně to, co jsem psal zde dne 4.6, že povodňová situace nekončí, ale stav bude nějaký čas trvat. A právě dnes média opět varují před velkými bouřkami a možnosti dalších záplav. Je velmi ironické a směšně, jak nejprve média proklamovala, že by nemělo spadnout více jak 30 mm srážek a nyní je to dokonce až 70 mm srážek. Dne 4.6 jsem také upozorňoval na to, že pokud po prvních povodních bude několik horkých dnů, způsobí to opět velké teplotní a atmosferické výkyvy a můžou nastat bouřky a krupobití a opět se to naplňuje. Nejsem meteorolog a nevím skoro nic o počasí a vyznat se a předpovědět počasí přesně, je téměř nemožné, ale někdo u toho musí používat mozek a základy fyziky, logiky apod.

    Sami meteorologové museli v médiích uznat, že o současném stavu a předpovědi počasí nevědí zhola nic a jejich předpovědi jsou velmi nepřesné, snad jen na několik hodin dopředu. Proč to tak je ? Je to právě kvůli tomu, co zde celou dobu píši, že každá změna v naší solární soustavě, každý průlet většího asteroidu, výbuch sopky apod., to vše ovlivňuje stav počasí. Dnes prolétl kolem Země menší asteroid a zároveň kamčatský vulkán Šiveluč začal chrlit popel do atmosféry do výšky přes 9 kilometrů.

  Upozorňoval jsem a psal jsem již v úterý 4.6, že přijdou další povodňové události a varoval jsem, aby jsme neodstraňovali zábrany proti velké vodě, naštěstí přece jen někdo použil mozek a proto jsme zůstali opatrní.

   Bohužel je zde další problém a to je monitorování řek a hladiny stavu vody. na webu  ČCHMÚ jsou stavy vody se zpožděním a obávám se, že tam nemají přesné údaje, protože odpoledne dnes v neděli byly velmi silné bouřky a bohužel se to na jejich webu, až na pár lokalit, vůbec neukazuje!!! Je snad problém v tom, že někdo schválně nezapisuje pravdivé údaje anebo někdo spí? Chtělo by to celé prověřit. Jedna věc je to, že není dobré způsobit paniku, ale na druhou stranu je mnohem důležitější včasně varovat a přesně varovat, aby jsme zabránili ztrátám na životech a majetku obyčejných lidí, kteří buď nic netuší a nebo věří nepřesným informacím.

     Je potřeba dbát opatrnosti hlavně na menších tocích a řekách, protože ty spíše monitorovány nejsou, právě tam může dojít k zatopení. A samozřejmě platí i to, že celý vodní systém je spolu provázaný, tak to vše ovlivní i velké řeky.

  Podle meteorologů má koncem týdne nastat opět zvýšení teploty, má ustat déšť a má přijít pár horkých dnů a opět upozorňuji na velké teplotní výkyvy a další velké bouřky, které přijdou jindy, než hlásí satelitní předpovědi na několik dní dopředu. jejich matematické modely, podle kterých monitorují počasí jsou totiž nepřesné, jak sami vidíme. původně mělo dojít k velkým srážkám minulý týden ve středu, ale posunulo se to na konec tohoto týdne.

     Chtě nechtě se musíme smířit s tím, že taková situace bude čím dál častější a budeme muset změnit způsob monitorování srážek, takových drobných i větších záplav bude čím dál více a častěji. A proč? Protože jsme zdevastovali nejen půdní fond, ale opět někdo zapomněl používat mozek, při kácení vegetace, stromů a budováních koryt řek. To vše jen ukazuje, jak je narušený hydro-vegetace, tedy půda a vegetace nemůžou dostatečně vsakovat a vypařovat vodu a zadržovat ji.

    Budeme muset opět začít vysazovat stromy tam, kde jsme je nepřirozeně vykáceli.

      

Aktualizováno Sobota, 04 Říjen 2014 17:56